Hizmet Sözleşmesi

Hizmet Sözleşmesi


1: Taraflar

1.1: Bu sözleşme hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri (Hizmetler olarak anılacaktır) sağlayan DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ ile yeni müşteri kaydı oluşturan kişi/kurum (Müşteri olarak anılacaktır) arasında DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ'ne ait olan www.nicdyas.com internet adresinde faaliyet gösteren internet sitesinin (DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ olarak anılacaktır) kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.

1.2: Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

2: Konusu

2.1: İş bu sözleşme Müşteri tarafından site üzerindeki işlemlerinde, siparişlerinde, gönderdiği mesajlarında kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karşılığında DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ'ne ödeyeceği ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir.

2.2: Üyelik bilgileri Müşteri tarafından üye olunma sırasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından Müşteri ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır.

3: Sorumluluklar

3.1: DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ, Müşteri'nin talebi üzerine sipariş olarak ilettiği hizmetleri sağlayacaktır. Siparişin kabulü mesajı ile DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ ilgili ücreti tahsil ettiğini kabul edip söz konusu siparişte belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir. Ancak Müşteri'nin hizmetine devam edip etmemek DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ' nin tasarrufundadır. DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ verdiği hizmeti dilediği zaman tek taraflı sonlandırma hakkına sahiptir. Tek taraflı hizmet sonlandırma durumunda müşteriye almadığı kalan hizmet süresi hesaplanarak geri ödeme DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ tarafından yapılır.

3.2: Ödeme şekli, KDV farkları sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek Müşteri'nin aylık veya yıllık ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ tarafından bildirilecektir.
3.3: Sipariş kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonra DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ, Müşteri siparişi detayında bulunan hizmete ilişkin kontrol panel, ftp, sql ve e-mail kullanıcı adları ve şifrelerini Müşteri'ye iletecek ve hizmet başlamış olacaktır. İlgili hesapların ve şifrelerin sorumluğu Müşteri'nin sorumluluğunda olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan Müşteri sorumlu olacaktır.

3.4: Müşteri aldığı hizmet dahilinde DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, hosting (barındırma) hesabından faydalanırken DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ tarafından yayınlanan her türlü ihtar ya da bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri, almış olduğu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz.

3.5: Müşteri hizmet dahilinde sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder.

3.6: DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ müşterisinin yaptığı/yapabileceği olası hatalardan, elektronik saldırı, istenmeyen posta (SPAM), T.C kanunlarına aykırı yayın, genel ahlaka aykırı yayın ve içeriklerden sorumlu değildir. Ayrıca DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ bu sebeplerden oluşacak kayıplardan sorumlu olmadığı gibi, kendi olası zarar ve ziyanını müşteriden talep etme hakkını saklı tutar. Müşteri, bilerek veya bilmeden yapılan ve daha önce bu sözleşmede belirtilen uygunsuz davranışlardan kaynaklanan zararları karşılamayı kabul ve taahüt eder. DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ belirtilen bu gibi durumlarda her türlü hukuki hakkını saklı tutar. DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ bu gibi illegal ve davranışlarda bulunan (bilerek veya istemeden) müşterilerinin hesabını geri ödeme yapmaksızın kapatma, durudurma, silme hakkını saklı tutar.

3.7: Müşteri hizmeti dahilinde barındırdığı tüm dosya, doküman ve programlardan, web sitesi ve e-mail hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder. İş bu konuda doğabilecek sorunlardan DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ'ne herhangi bir kusur iletilemez. DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ sayfaları gönderilmeden önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz. DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için veya başka bir sebeple veya DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ'in kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduğuna inandığı için fesih edebilir. DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ hukuka aykırılık eden filleri ve eylemleri öğrendiğinden itibaren Müşteri'ye haber vermeden Müşteri hesabını ve sunucularda olan dosyaları silmek hakkına sahiptir.

3.8: DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ, sağladığı hizmet içerisinde bulunan Müşteri verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, e-mail ile kullanılan tüm verilerden doğabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri Müşteri'ye aittir. DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ Müşteri'nin tüm verilerini düzenli bir biçimde yedekleme ve bakım işlemine tabi tutacaktır. Buna rağmen DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ hizmetlerinde meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybından dolayı oluşabilecek hatalardan, zarardan ve ziyandan DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ sorumlu değildir. Verilerin yedeklenmesi sözleşme metninde aksi belirtilmediği sürece Müşteri'nin sorumluluğundadır.

3.9: DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ Hediye, deneme, sponsor gibi Hosting hizmetlerinde teknik destek, sağlamamaktadır aynı şekilde yedekleme hizmetide sağlamayıp yedekleme işlemi kullanıcı tarafından yapılmalıdır.

3.10: DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ Sunmuş olduğu Sponsorluk hizmetinde, ilk 3 gün içinde kullanıcı, kendisine iletilen İlgi Hosting logosunu websitesinde ana sayafada gözle görülür bir yerde link çıkışı ile yayınlamayı talep etmiş olup bu talebi sponsor hizmetinden faydalanmak isteyen kullanıcılar kabul etmiş sayılmaktadır. Talep edilen işlemler gerçekleşmediği halde sponsorluk hizmeti sonlandırılacaktır.

3.11: DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ, Müşteri tarafından sipariş verilmiş ve ödemesi sorunsuz olarak gerçekleştirilmiş alan adı tescil işlemlerini yürütecektir. Tescil edilen ve sipariş ile kabul edilen tescil talebi ile ücreti ödenen alan adı'nın sahibi Müşteri'dir. DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ bu konuda Müşteri'nin talepleri doğrultusunda alan adı üzerinde işlem yapabilecektir. Müşteri tarafından alan adı üzerinde bir düzenleme, değişiklik ve transfer taleplerini en kısa sürede yapacaktır.

3.12: DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ bünyesindeki Müşteri sitelerini sunucu sistemlerinde yorucu zarar verici etki yaptıkları tespit edildiğinde durdurma hakkını saklı tutar.

3.13: DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ sunucularında alt bayi Müşterilerinin deneme hesabı tarzı uygulamalar yapması yasaktır.

3.14: DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ'den satın alınan her hangi bir hizmetin ücretli ya da ücretsiz dağıtılması yasaktır.

3.15: DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ Türkiye sunucularında yasal olmayan her türlü içerik ve dosyaları bulundurmak yasaktır.

4: Süre

4.1: İş bu sözleşme sipariş ve ödeme işlemlerinin internet ortamından DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ'ne iletilmesi ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar.

4.2: Sözleşme süresi Müşteri'nin ilgili hizmet için sipariş sırasında seçmiş olduğu ödeme periyodu kadardır.

4.3: Taraflar sözleşmenin sona ermesinden 10 iş günü öncesine kadar sözleşmenin süre sonunda sona ereceğini ihtar etmemişler ise sözleşme aynı şart ve hükümler ile önceki sözleşme süresi kadar uzar (ücret hususunda meydana gelen değişiklikler saklıdır).

5: Ücret

5.1: İş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere KDV sonradan dahil ederek hesaplanır ve Müşteri'ye gösterilerek tahsilat gerçekleşir. CPU ve ram kullanımı limitler dahilindedir. Limit aşımı durumunda Müşteri faturalandırılır.

5.2: DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Müşteri iş bu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.3: Ücret fatura tarihindeki Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası efektif satış kuru üzerinden Türk Lirasına çevrilerek ödenir.
5.4: Ücret fatura kesim tarihinden itibaren 5 (beş) iş günü sonuna kadar sipariş işlemi sırasında kredi kartı ile ödeme talimatı var ise kredi kartı hesabından, kredi kartı ile ödeme talimatı yok ise Müşteri iletişim adresinde belirtilen banka hesap numaralarına veya DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ'ne elden ödemekle yükümlüdür.

5.5: Ödemenin gecikmesi durumunda DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ kur farkı faturası kesme hakkını saklı tutar.

5.6: DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ, Müşteri ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti kapatma, açma hakkını saklı tutar.

6: Askıya Alınma

6.1: Ödeme konusunda problem yaşanması, kredi kartı ile ödeme talimatı olan Müşteri'lerde provizyon sorunları veya hüküm ve yükümlülükler ile ilgili maddelerden dolayı DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ, Müşteri'ye verilen hizmetlerin tümünü, e-posta, web, ftp hesaplarının tamamını durdurma hakkını saklı tutar.

6.2: Bu durumun devam süresince Müşteri adına e-posta, web, ftp erişimleri yapılamaz ve e-posta hesapları bloke edilerek gelen e-postalar geri çevrilir.

7: Fesih

7.1: Müşteri iş bu sözleşmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde yada iş bu sözleşmenin ön yüzünde beyan ettiği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde, yukarıda belirtilen sözleşmeyi askıya alma halinin 7 günden fazla devam etmesi halinde, DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ hiç bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir.

7.2: Bu şekilde gerçekleşecek fesih sonrasında Müşteri; kalan süreye bakılmaksızın ödemiş olduğu son sözleşme ücretini geri isteyemeyeceğini, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözleşme bedelinin 5 katı ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

7.3: Müşteri hiç bir gerekçe göstermeksizin sözleşme normal süre ile sona ermeden 10 gün önce yazılı olarak ihtar etmek şartı ile iş bu sözleşmeyi süresi sonunda fesih etme hakkına sahiptir.

7.4: Sözleşmenin sona erme süresinden önce Müşteri tarafından fesih edilmesi halinde sözleşme sonuna kadar ödenecek olan ücretlerin 1/2 sini defaten ve peşin olarak ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

8: İletişim ve Bilgi Adresleri

8.1: Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgah olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.

8.2: Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmiş kabul edilecektir. İş bu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.

8.3: DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ sözleşme süresi içinde Müşteri'ye tahsis ettiği elektronik posta adresine mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap ekstresi gönderebilir. Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı ya da kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamayacağı gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda tebliğ etmiş sayılacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

9: Ücretin Ödenmesinde Temerrüde Düşülmesi

9.1: Müşteri, aldığı hizmetlere karşılık başvuru tarihini takip eden 7 gün içinde ödeme gerçekleştirmediği takdirde temerrüde düşmüş sayılır. Bu durumda DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ kur farkı faturası kesebileceği gibi dilerse fatura tarihinden itibaren aylık %5 gecikme faizi talep edebilir. Müşteri bu gecikme faizi ve kur farkı faturasını ödemeyi beyan ve kabul eder.

9.2: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan her tür alacak için DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ'nin dava ya da icra takibi açması halinde de aylık %5 gecikme faizi, bakiye borç miktarının %20'si kadar cezai şart, %10'u Avukatlık Ücreti ve diğer tüm yasal giderleri ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

9.3: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan alacaklarının tahsili için yasal mercilere İhtiyati Haciz ve İhtiyati tedbir için başvurması halinde DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ'nin teminatsız İhtiyati Haciz ve İhtiyati Tedbir kararı almaya yetkili olduğunu ancak buna rağmen Mahkemelerce teminat istendiğinde, bankalardan alınacak teminat mektuplarından doğacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafından ödeneceğini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

10: Geri Ödeme ve Hizmet İptali

10.1: Müşteri verdiği hosting siparişini 15 gün içinde koşulsuz, şartsız ve hiçbir sebep göstermeksizin iptal etme ve ödediği ücreti iade almayı talep edebilir. Bu talep doğrultusunda Müşteri'ye ödediği ücret 30 iş günü içerisinde geri ödenir. Alan adı Kayıt, SSL Güvenlik Sertifikaları, Sunucu ve Diğer kurum bedelleri, Alınan Lisans Hizmetleri gibi iptali mümkün olmayan hizmet kalemleri geri ödenmez. Müşterinin siparişinde bu gibi hizmetler varsa belirlenen tutarlar düşülere geri ödeme yapılır. Geri ödeme müşteri hangi kanal ile ödeme yaptı ise aynı şekilde yapılır. (Örn: Kredi kartı ile yapılan işlemler, işlem yapan karta geri ödenir.)

10.2: Müşteri aldığı hizmetlerden, 15 (on beş) gün boyunca DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ'nin yüzde yüz kusuru ile mahrum kalırsa (Türk Telekom'dan kaynaklanan kesintiler, doğal afetler ve mücbir sebepler hariç) geri ödeme hakkı talep edebilir. Bu talep doğrultusunda Müşteri'ye ödediği ücreti, hizmeti kullandığı aylar düşülerek 30 iş günü içerisinde geri ödenir. DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ'nin kayıt ve tutanakları, varsa kusurların tespitinde kullanılacak tek belgedir. Dışarıdan, 3. şahıs veya kurumların belgeleri DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ tarafından tanınmamaktadır.

10.3: Müşteri sanal ya da gerçek ortamda haksız sebeplerle DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ'nin imajını zedeleyecek yorum, konuşma, söz, slogan ve benzeri ithamlarda bulunursa aldığı hizmetin iptal edilmesi, silinmesi ve bir daha hizmet verilmeme hakkı DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ'de saklıdır.

10.4: Müşterinin satın aldığı hizmet herhangi bir nedenden ötürü saldırıya maruz kalıyor ve DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ üzerinden hizmet verilmesini zorlaştırıyor ya da imkansız kılıyor ise, DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ hizmeti iptal etme ve yapılan ödemeyi geri ödememe hakkını saklı tutar.

10.5: DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ bazı hizmetlerini birleştirerek paket ürün, kampanya olarak sunabilir. Kampanyalı paket içerisinde ek “Alan adı Kayıt, SSL, Statik IP, Canlı Destek Modülü, Kurulum Hizmeti, Kampanyalı Ürün İçerisindeki Verilen Çeşitli Hediyeler” hizmetlerinin sunulması durumunda, hizmet iade işleminde paket içerisinde sunulan "Alan adı kayıt hizmet bedeli, SSL Serfitika bedeli, Statik IP bedeli, Canlı Destek Modülü bedeli, Kurulum Hizmet Bedelleri, Kampanyalı Ürün İçerisindeki Verilen Hediye Bedelleri" iade tutarına dahil değildir.

11: Adil Kullanım Hakkı

11.1: Müşteriye sağlanan "SINIRSIZ", "LİMİTSİZ" ibareli satışlar, satılan pakette kullanıcıya limit konulmayacağı anlamına gelmektedir. Ancak bu ibare müşterinin limitsiz kaynak tüketebileceği anlamı taşımaz. Müşteri kendisine sağlanan kaynakları limitsiz olsa dahi en fazla bulunduğu sunucu veya sistemin kapasitesinin fazla %5'i kadardır. Müşteri aynı sunucu veya sistemde bulunan diğer kullanıcıların haklarını engellemeyecek şekilde kullanım yapabilir. Adil kullanım dışı bir durum belirlenirse DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ hizmeti durdurma, iptal etme, silme ve hizmet vermeme hakkına sahiptir.

11.2: Adil Kullanım hakkının limitini ve ne kadar kullanılabilir olduğunu DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ. belirler. DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ. limitleri dilediği şekilde, dilediği zaman azaltma ve arttırma hakkına sahiptir.

12: Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri

12.1: İş bu sözleşme bununla birlikte 12 madde ve alt başlıklardan ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır (imza altına alınma. siparişin internet ortamında DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ'ne gönderilmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir). DURU YAZILIM İNTERNET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ gerek gördüğü takdirde yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir ya da maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.

12.2: İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Tüm kayıtlı kullanıcılarımız Hizmet Sözleşmemizi ve buna bağlı olarak Hizmet Politikalarımızı okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.